Už máte plány, jak strávíte Silvestr 2022? Inspirujte se našimi tipy

S koncem roku se blíží také velké oslavy. Silvestrovské veselí obvykle patří k těm největším v roce. Zatímco někteří tráví Silvestr doma s rodinou, jiní vyráží na bujaré oslavy do měst. Jak se letos rozhodnete vy?

Pokud ještě nemáte plány pro loučení se s rokem 2022 a vítání roku 2023, podívejte se společně s námi na pár tipů, jak a kde můžete Silvestr letos strávit.

Uspořádejte silvestrovskou párty

I když je už spousty silvestrovských akcích naplánováno, stále není pozdě naplánovat ani svou vlastní silvestrovskou párty, zvlášť pokud víte, že ani vaši přátelé zatím žádné extra plány nemají.

Plánování silvestrovské párty se příliš neliší od plánování oslavy narozenin nebo jiné akce. Počítat ale musíte s tím, že být pořadatelem takové akce znamená spousty zodpovědnosti a zařizování.

  • Nezapomeňte na organizační věci jako je sestavit si seznam hostů. Počet hostů vám totiž hodně pomůže v dalším plánování a dá vám představu o tom, jak velká vaše silvestrovská párty bude.
  • Vyberte místo, na kterém se bude silvestrovská párty odehrávat. S partou přátel můžete zůstat u vás doma nebo vyrazit do některého z podniků ve městě.
  • Popřemýšlejte o stylu celé akce. Samozřejmě, silvestrovská párty žádné téma mít nemusí. Není ale vůbec špatné loučit se s rokem stylově, například ve stylu Great Gatsby, disco, maškarním ples a podobně

Tip: Stylu oslavy nezapomeňte přizpůsobit také svoje oblečení. Univerzální volbou pro muže mohou často být pohodlné, přesto velmi elegantní chinos kalhoty. Vyzkoušejte je i vy.

  • Připravte občerstvení. To je totiž velmi často středobodem silvestrovských oslav. Jídla a pití by mělo být dostatek pro všechny zúčastněné. Chybět by neměly jednohubky různých druhů, pizza, sýrové mísy, ovoce, zelenina, ale také něco sladkého na zub.
  • Vytvořit můžete také program. Mnohým dospělým stačí na oslavách hudba, dobré jídlo a konverzace s přáteli. Nikdo vám ale nebrání zpestřit večer několika společenskými, deskovými hrami, silvestrovským turnajem nebo vzpomínkami na loňský rok.

Vyrazte na hory

Kde strávit Silvestr? No přece na horách. Vzhledem k tomu, že sněhu se ve zbytku České republiky na Silvestra málokdy dočkáme, ideálním řešením je vyrazit za zimou a sněhem právě do českých hor.

Sníh, lyžování, zima a teplo krbu totiž k Silvestru tak trochu neodmyslitelně patří. Sbalte partu a vyrazte společně do Krkonoš, Jeseníků nebo Orlických hor. Na mnohých místech ještě určitě seženete volnou chatu.

Mějte na paměti, že vyrazit na hory pouze kvůli jednomu silvestrovskému večeru a pronajímat si tam chatu na jeden den, respektive noc, se velmi často nevyplatí. Pokud se tedy rozhodnete vyrazit na hory, zkuste kolem sebe složit partu lidí, která ráda vyrazí s vámi a bude mít čas strávit tam s vámi třeba celý týden.

Zůstat doma nemusí být nuda

Pro mnohé je představa trávení Silvestru doma nuda. Nemusí to tak ale být. Ne nadarmo se říká jaký si to uděláš, takový to máš. Silvestr doma se rozhodně nemusí rovnat sledování silvestrovských speciálů, které se rok co rok v televizi opakují.

Záleží na tom, s kým Silvestr v domácnosti trávíte. Rozhodně to může být příležitost pro nezapomenutelnou noc s partnerem plnou romantiky. Jak takový večer připravit?

Ani na komorním večírku pro dva by nemělo chybět dobré jídlo a pití. Společně si můžete zkusit uvařit výborné jídlo – vaše oblíbené nebo naopak experimentujte a zkuste poznat nové chutě. Ve fantazii se meze nekladou. Určitě nezapomeňte ani na drobné občerstvení ve formě chlebíčků, oříšků nebo popcornu.

Tip: Pokud byste se vaření v tento večer rádi vyhnuli, objednat si můžete také jídlo na dovoz

Rádi sledujete filmy a máte pocit, že letos vám uniklo spousty filmových novinek nebo existují filmové mezery, které je třeba partnerovi či vám doplnit? Silvestr může být vhodnou příležitostí, proč zalézt s partnerem pod peřinu a oddat se mimo jiné i sledování filmů.

Kdo si potrpí na romantiku, může připravit večer plný drobných romantických překvapení, masáží začínaje, romantickým polibkem při bouchání ohňostroje ve městě konče.

Silvestr doma s dětmi

Silvestr je výborným svátkem pro mladé, svobodné lidi. Jsou to právě oni, kdo nejčastěji vyráží do ulic. Naopak rodičům malých dětí často nezbývá nic jiného, než s dětmi zůstat doma. V některých případech je proto dobré připravit program také pro děti.

Některé děti se na ohňostroj velmi těší a rády by vydržely vzhůru až do půlnoci. Vydržet tak dlouho vzhůru může být ale pro mnohé z nich náročné. Možnosti máte v takovém případě dvě – děti před půlnocí na ohňostroj a oslavy nového roku vzbudit, nebo jim připravit program, při kterém se nebudou nudit a do dvanácti večer vydrží.

Jak by měl ale silvestrovský program pro děti vypadat? Věřte, že málokteré dítě vydrží vzhůru u sledování televize. Jen si vzpomeňte, jak často se u televizních pořadů, filmů a seriálů klíží oči vám.

Pro děti je obvykle potřeba připravit večer plný zábavy. Zásobte se proto deskovými hrami, které děti udrží bdělé. Vybírejte především ty, které vaše děti baví a víte, že u nich vydrží zaujaté. Uspořádat můžete také různé soutěže nebo přespání s kamarády.

Silvestr na samotě

I Silvestr na samotě má své kouzlo. Zvlášť pokud nepatříte mezi skalní fanoušky oslav, ohňostrojů a velkých párty ve městě. Vypadnout do ticha, přírody a být sám se sebou, popř. se svou rodinou nebo přítelem či přítelkyní má něco do sebe snad ve všech okamžicích života, nejen na Silvestra.

Porozhlédněte se například po chatách s vířivkou, saunou, koupacím sudem nebo wellness. Je to skvělý způsob, jak vkročit do nového roku zrelaxovaný. V nabídce naleznete také moderní chaty na samotě, které však poskytují velmi dobrý komfort, přesto, že se nachází na samém “konci světa.”

Teambuilding na Silvestr? Proč ne!

Řídíte firmu a přes všechny povinnosti jste se doposud neměli čas pozastavit nad tím, jak budete trávit Silvestr? Nestihli jste vánoční večírek s kolegy? Obojí může být dobrým důvodem, proč se pokusit zorganizovat pracovní teambuilding zrovna na Silvestr.

Úspěch budete mít spíše, pokud pracujete v mladém kolektivu lidí, kde si všichni dobře rozumí a není pro ně představa trávit Silvestr s kolegy z práce pouze nutným zlem. To, kde a jak se rozhodnete Silvestr s prací strávit záleží jen na vás a vašich možnostech.

Tip: Vyrazit můžete do restaurací, zůstat v práci nebo na různé teambuildingové akce jako jsou únikové hry.

Silvestr v Praze

Hlavní město České republiky se v oslavách nového roku nenechává zahanbit. Půlnoční ohňostroj nad stověžatou Prahou patří k těm nejobdivovanějším na světě. Buďte i vy u toho a zkuste strávit Silvestr v centru Prahy. Počítat ale musíte s větším množstvím lidí.

Kromě pozorování ohňostroje z náměstí můžete vyzkoušet také spousty silvestrovských party pořádaných v pražských barech a klubech. Zaujmout by vás také mohla možnost strávit Silvestra 2022 na Vltavě. Mnoho parníků a lodí pořádá projížďky za několik tisíc korun včetně pohoštění.

Silvestr v zahraničí

Nejsou to jen česká města, kde si můžete na Silvestra užít spousty zábavy. Pokud vám nevadí do vítání nového roku zainvestovat, vyrazte do zahraničí. Každý rok se mnoho zahraničních států a měst pyšní nádhernými ohňostroji a světelnými show. Kde můžete vidět každý rok ty nejvíce velkolepé?

  • Po celém USA naleznete spousty míst, kde pořádají dechberoucí ohňostroje a světelné show. Ty nejkrásnější potom můžete pozorovat v Houstonu v Texasu, v Nashvillu nebo Washingtonu DC.
  • Ani Asie se nenechává v silvestrovském veselí zahanbit. Nádherné ohňostroje můžete pozorovat z náměstí nebo hotelových pokojů s nejlepším výhledem na místech jako je Kuwait city, v Thajsku nebo Barmě.
  • Pokud se vám přece jen nechce za krásným ohňostrojem cestovat tak daleko, vydat se můžete do Budapeště nebo Paříže.

Tip: Paříž toho má hodně co nabídnout. Pokud jste se rozhodli strávit Silvestr ve městě všech zamilovaných, podívejte se na tipy, co vidět v Paříži.

Mezi další oblíbené destinace, kde strávit Silvestr patří Benátky, Vídeň, Monako nebo Londýn.

Závěr

Oslavy nového roku by v žádném případě neměli zůstat opomíjeny, už pro naše předky byly takové oslavy velmi důležité a právě Silvestr je pro mnohé magickým večerem přímo stvořeným pro nejrůznější vyznání jako jsou třeba žádosti o ruku nebo jiná vyznání lásky. Možná budete překvapení, ale v dnešní době spousty lidí vyráží na Silvestra na své první rande.

Tip: Víte jak udělat nejlepší dojem hned na prvním rande?

Ať už se vy rozhodnete strávit svůj letošní Silvestr s kýmkoliv a kdekoliv, postarejte se o to, aby stál za to a bylo na co vzpomínat.

Alena Mrvíková, obsahový a SEO specialista

Nejnovější články

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram