Na Maltu jako před pandemií a nová linka na Madeiru

Šest důležitých zpráv ze světa cestování, které vám za posledních sedm dní mohlo uniknout.
Malta zrušila všechna vstupní opatření. Na Maltu od 25. července cestujeme tak jako před pandemií – zapotřebí není testování, očkování ani vyplňování formuláře. Středomořský ostrov se tak přidal k většině Evropy, do které toto léto cestujeme tak jako před pandemií.

Wizz Air spustil novou linku na ostrov Madeira. Maďarské aerolinky spustí koncem října další zajímavé letecké spojení. Kromě linek na Maledivy a Kuvajt začne fungovat přímé letecké spojení Budapešť – Madeira. Letecká společnost začne od 30. října 2022 létat na Madeiru dvakrát týdně. Na lince bude jezdit nový Airbus A321neo. Přímý let z Budapešti na Madeiru trvá 5 hodin.

V Dubaji se objevil největší karaoke displej na světě. Píseň Yas Yas Baby, inspirovaná hitem z 90. let, je reklamou na jeden z top dovolenkových ostrovů v Emirátech. Skladba byla odprezentována na nejvyšší budově světa Burj Khalifa, která se na chvilku stala největším karaoke displejem na světě. Yas Island totiž promítl novou kampaň na nejvyšší věž na světě a pozval dav diváků, aby si zazpívali letošní letní melodii. Kampaň ukazuje rekreantům všechno to, co tato destinace může nabídnout. Od luxusních hotelů po pláže, zábavní parky a další. A to vše s charismatickými hvězdami z hudebního videa, které přinášejí nostalgii svými klasickými tanečními pohyby z 90. let.

Nový Zéland kompletně otevřel hranice. Nový Zéland v neděli 31. července 2022 opět otevřel své hranice poté, co je v březnu 2020 pro pandemii uzavřel pro téměř všechny cestující. Znovu se otevřela i námořní hranice, díky čemuž se do země vrátí výletní lodě.

Ryanair je toto léto nejspolehlivější leteckou společností. Podle údajů sdílených společností OAG, poskytovatelem digitálních informací o letecké dopravě, byl nejvýkonnější hlavní leteckou společností za první pololetí 2022 nejen v Evropě, ale i na celém světě Ryanair. Během tohoto období zrušil pouze 0,3 procenta všech pravidelných letů, v ostrém kontrastu s kompletními službami například British Airways, které zrušily 3,5 procenta. Všechny přední evropské letecké společnosti, jako například Air France, Lufthansa, easyJet a KLM, měly vyšší míry rušení než Ryanair, přičemž KLM dosud v roce 2022 zrušila až 5 procent svých letů – nejvíc ze všech.

Air France posílí lety do New Yorku. Aerolinky Air France rozšíří své letecké služby do New Yorku o linku na letiště Newark Liberty International Airport. Letecká společnost se sídlem v Paříži propojí svoji hlavní letovou základnu Paris-Charles de Gaulle s americkým Newarkem denními lety (frekvence sedmkrát týdně). Novinka bude zařazena v zimním letovém řádu, přesněji od 12. prosince. Francouzské aerolinky se tak po deseti letech vrátí také na letiště Newark. Kdysi běžně jezdili na trase Paříž – Newark, ale přímá linka skončila v roce 2012.

Nejnovější články

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram