Na Maledivy nízkonákladově. Wizz Air spouští novou lowcost linku do dovolenkového ráje

Novou linku bude maďarský nízkonákladový dopravce operovat s odletem z Abu Dhabi.
Na rajské ostrovy budeme tuto zimní sezónu cestovat také nízkonákladově. Maďarský dopravce Wizz Air oznámil spuštění dvou nových linek ze své letecké základny v Abu Dhabi. Lowcostovo tak budeme nově létat i na Maledivy či do Kuvajtu.

Nové linky budou spuštěny v říjnu 2022. Na slovenské rekreantů tak čeká jeden přestup právě ve zmíněném Abu Dhabi, do emirátu mohou letět z Vídně či Budapešti.

Na Maledivy budou aerolinky létat ve frekvenci čtyřikrát týdně, a to od 4. října. Do Kuvajtu začne společnost létat o něco později, a to s denními lety od 30. října – do obou destinací budou rekreanti létat na křídlech nového Airbusu A321neo.

Rajské Maledivy se tak stanou pro rekreanty o něco dostupnějšími – letenky do Abu Dhabi začínají aktuálně na cenovce od necelých 190 eur zpátečně, za stejnou cenu se následně přesunou zpátečně i do hlavního města Male. Nejlevnější alternativní spojení s odletem z Budapešti aktuálně začíná na cenovce od necelých 660 eur zpátečně.

Maledivy-Embudu Village Hotel
Nachází se na atolu South Male, 20 minut plavby rychlostním člunem od mezinárodního letiště Velana. Tento přirozeně krásný soukromý ostrov má délku 3 km a cesta z jednoho konce na druhý trvá přibližně 5 minut chůze.

Maledivy – Bandos Maledivy
Je soukromý ostrov vzdálen 8 km od města Male. Nabízí prostorné pokoje s balkonem s výhledem do zahrady nebo na pláž. Navštívit můžete centrum vodních sportů a školu potápění.

Poslední dva roky Maledivách přály – ostrovy jsou známé svým konceptem jeden-ostrov-jeden-resort, díky čemuž nabízely soukromí, izolaci a bezpečí. Maledivy tak podle dat cestovní kanceláře Pelikán rostly o 15 procent ve srovnání s předpandemickým rokem 2019.

Zájem však neupadá a se sezónou exotiky za rohem se rajské ostrovy těší už nyní velkému zájmu rekreantů. Za poslední dva týdny patří mezi nejvyhledávanější dálkové destinace a zájem roste z týdne na týden o 15 procent.

Během pandemie jsme vyhledávali pobyty o délce dvou až tří týdnů, podle Pelikána však nebylo výjimkou prodloužení až na měsíc. Aktuální data ukazují změnu – nejvíce cestovatelů vyhledává pobyt o délce sedmi až deseti dnů.

Na Maledivy letos poletí slovenští rekreanti hned několika způsoby. Oblibě se těší zejména přímé lety s Austrian Airlines z vídeňského letiště. V loňském roce si jich vybralo 20 procent ze všech cestujících, letos je to až zhruba 35 procent. Přímé lety na Maledivy momentálně začínají na cenovce od necelých 1080 eur zpátečně. Rakouské aerolinky také nabízejí spojení z metropole východu – letenky z Košic tak vyjdou rekreantů na necelých 830 eur.

K dispozici je i spojení z Budapešti, které je v porovnání s Wizz Airem nejnižší cenou zpáteční letenky – začíná na částce od necelých 660 eur zpátečně.

Stále oblíbenější volbou je i byznys třída, díky které začíná dovolená na Maledivách luxusně už v letadle. Byznys letenky na Maledivy aktuálně začínají na ceně od necelých 2100 eur.

Alternativou, a takříkajíc hybridem mezi ekonomickou a byznys třídou je přímý let prémiovou ekonomickou třídou – ten momentálně vyjde rekreantu na necelých 2200 eur zpátečně.

U Malediv platí, že nejvýhodnějšími jsou kompletní pobytové balíky, ve kterých rekreanti najdou kromě letenky i ubytování, transfer či stravování. Právě to v případě Malediv je třeba volit minimálně ve formě polopenze, ideální je plná či all inclusive – díky tomu cestovatele nepřekvapí dodatečné výdaje za jídlo.

Pobytové balíčky na Maledivách začínají na cenovce od přibližně 1500 eur na sedm nocí.

Nejnovější články

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram