Na last minute se letos čekat nevyplatí

Výrazné slevy koncem léta očekávat nemáme, akční nabídky je třeba využít, odkazují dovolenkoví odborníci.
Po dvou letech pandemie jsou cestovatelé naplno zpět. Začátek roku zabrzdila varianta omikronu, s příchodem jara se však rekreanti naplno vrátili do oblak a několik destinací či aerolinky již nyní hlásí vyšší čísla než v roce 2019 – který byl pro cestovní ruch považován za rekordní.

„Toto léto patří mezi jedny z nejsilnějších, což se odráží i na vyprodanosti letů – několik odletů z Bratislavy či Vídně jsou dnes nedostupné i měsíc či více předem,” vysvětluje Lucia Miklošová, pobytová specialistka cestovní kanceláře Pelikán.

Na last minute se tak podle Miklošové letos čekat nevyplatí – nejbližší termíny jsou téměř beznadějně vyprodané a ceny koncem léta neklesají. „Zejména větší skupiny tak musí počítat s tím, že vyprodanost může dát jejich plánům dovolené stopku,” dodává Miklošová.

Nejjednodušším doporučením je podle ní nečekat: „Pokud cestovatelé vidí akciový pobyt či letenku, doporučujeme jim nečekat a zakoupit co nejdříve – na poslední chvíli se letos a během vrcholné letní sezóny obvykle uvolňuje jen pár zrušených míst od jiných rekreantů.”

Pro nejlepší nabídky doporučuje orientovat se na konec léta a časný podzim – all inclusive pobyt na Mallorce, která je opět top destinací rekreantů, seženou cestovatelé v těchto termínech například na cenovce pod 300 eur s ubytováním na čtyři noci.

Top letenkovou destinací Slováků je již zmiňovaná Mallorka – ta se umísťuje v žebříčku top letních destinací již několik let. Oblíbenost ostrovů potvrzuje i město Alghero na italském ostrově Sardinie, následuje španělská Barcelona.

\“Léto je tradiční a mnoho se při něm nezměnilo ani letos – v čele zájmu je Středomoří, velmi dobře funguje zejména Turecko či evropské ostrovy,\“ doplňuje specialistka Pelikána.

All inclusive Turecko v pětihvězdičkovém resortu momentálně začíná na cenovce od přibližně 450 eur na osobu. Cena zahrnuje odlet z Vídně, stravování a také ubytování na sedm nocí. Takovou cenu však hledejte spíše mimo hlavní sezónu a v lokalitách dále od letiště.

Kapacity jsou přitom dostupné i na přelomu srpna – září, kdy slovenským rekreantům na týdenní odpočinek stačí jen tři dny dovolené ve spojení se dvěma státními svátky.

„Na tento termín jsou stále volné kapacity na oblíbené ostrovní destinace jako Mallorka, Kypr či Malta. Právě poslední zmíněná dovolená na Maltě začíná na cenovce od přibližně 560 eur na sedm nocí as odletem z Bratislavy,” dodává Miklošová.

Kapacity jsou volné iv oblíbeném Tunisku – 7 nocí v pětihvězdičkovém tuniském resortu vyjde rekreantu již přibližně od 662 eur na osobu. V ceně se zahrnutým ubytováním, odletem z Bratislavy, stravováním formou all inclusive a letištním transferem.

Nejnovější články

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram